ŽNK

znk radlje

NOGOMETNA ŠOLA NK RADLJE

Z letom 2000 je v okviru društva s svojim delom začela tudi Nogometna šola NK Radlje.

Šola šteje preko 160 otrok in  ima danes svoje ime v slovenskem prostoru, saj je za nami že veliko tekmovalnih uspehov in igralcev z nogometnimi začetki v njej, ki igrajo vidno vlogo v nogometu, tako v Sloveniji, kakor tudi zunaj naših meja.

Občina Radlje ob Dravi je z izgradnjo novega, modernega nogometnega stadiona in športne hiše Radlje omogočila kvalitetne infrastrukturne pogoje, naša naloga pa je nadaljevati s svojim delom z mladimi in obdržati tradicijo nogometa v Radljah.

ŠPORTNO DRUŠTVO

Športno društvo Radlje ob Dravi, trenutno vključuje  v svoje delo člansko moštvo, Nogometno šolo s selekcijami dečkov in deklic, ki šteje preko sto šestdeset otrok od petega do devetnajstega  leta starosti, s katerimi  vadi  deset trenerjev s pomočniki,  z ustrezno strokovno izobrazbo.

Tradicija nogometne igre je v Radljah ob Dravi stara že 95 let, še iz časa Sokolskih društev, aktivneje pa so se ljudje z nogometom začeli ukvarjati po drugi svetovni vojni. Nogomet je kljub vzponom in padcem v kraju imel zmeraj svoj položaj.

V zadnjih 23. letih pa je vidno načrtno delo, predvsem delo z mladimi, s pomočjo številnih delavcev v športu – volonterjev. Društvo v svoji družini združuje že preko 500 igralk in igralcev, strokovnih delavcev, volonterjev in simpatizerjev.

nogometno drustvo
Novembra 2018  je skupina deklet Laura Vezonik, Barbara Pšeničnik, Laura Kure, Lana Lesjak in Ajda Vita Kumer pričele trenirati pod vodstvom trenerja Dragoljuba Živadinovič.

Navedena dekleta so se konec marca 2019 priključila klubu ŽNK Piceriji Oliva iz Celja in v drugem spomladanskem delu prvenstva NZS v selekciji DU13 pričela svojo tekmovalno pot pod vodstvom trenerja Bogdana Manfreda v navedenem klubu.

Po koncu tekmovalne sezone 2018/2019 pa smo v klubu ŠD NK Radlje sklenili, da bomo v prihodnji sezoni 2019/2020 ustanovili svoj dekliški nogometni klub ŽNK Radlje in pričeli svojo tekmovalno pot v selekciji DU13 - NZS.

nogometno drustvo
Dekletom iz Radelj (Lana Lesjak, Žana Osvald, Ajda Vita Kumer, Barbara Pšeničnik, Nuša Pečoler, Nina Sekuti, Laura Kure in Laura Vezonik ) so se pridružile dekleta iz ŽNK Fužinar (Ana Hojnik, Sara Ilič, Žana Kraker, Sara Zagorščak). Po prvem delu tekmovalne sezone pa še Zoja Šrot iz ŽNK Picerije Oliva Celje. Dekleta so v tej prvi tekmovalni sezoni, katero je prekinil Covid 19 osvojile 2. mesto. (1 točko za Picerijo Oliva iz Celje).

V naslednji tekmovalni sezoni 2020/2021, katera je bila prav tako prekinjena zaradi Covida 19, pa so bila dekleta že na 1. mestu. Takrat so se jim pridružila še druga dekleta Lana Švikart, Lana Haberman in Lara Ber.

nogometno drustvo

V tekmovalni sezoni 2021/2022 pa so dekleta ŽNK Radlje nastopala že v dveh selekcijah DU13 in DU15. Selekcijo DU13 je vodil trener Bogdan Manfreda, selekcijo DU15 pa trener Boštjan Krivec, ki jer v klub pripeljal še druga dekleta iz ŽNK Fužinar. Dekleta DU13 so osvojila naslov državnih prvakinj, dekleta DU15 pa so tekmovalni del končala na 3. mestu.Danes trenira v NK Radlje že kar preko 25 deklet starosti od 10 do 16 let.Zaključena sezona 22/23 za dekleta DU15 pod vodstvom ŽIGA KUS,pa je bila izredno uspešna,saj so dekleta osvojila prvo (drugo) mesto v SLO.

Selekcije ŽNK:

Jubilejno leto 2023

1928 - 2023

95 let nogometa v Radljah

Kot v vsakem dolgem obdobju so bili tudi v obdobju zgodovine nogometa v Radljah ob Dravi tudi slabi, ampak kljub temu več lepih trenutkov in spominov.

Športno društvo Radlje ob Dravi

Dobrava 50, 2360 Radlje ob Dravi